Co zrobić w przypadku bardzo silnego bólu brzucha przy refluksie żołądkowo-przełykowym?

Mam 23 lata, od urodzenia refluks żołądkowo-przelykowy. Od kilku lat się leczę, ale nie przynosi to efektu. Fakt, zarzucana treść nie jest tak żrąca i bolesna, ale jest coraz gorzej. Jem codziennie Dexilant, najwyższą dawkę. Staram się trzymać dietę, piję też siemię lniane, aloes. Śpię praktycznie na siedząco. Problem jest taki, że ja nie mogę nawey wypić szklanki wody (nawet na pusty żołądek) , bo ta woda przez ok 15min skacze na linii gardło-żołądek, boli mnie przy tym brzuch. Codziennie budzę się z bólem gardła. Nie mówiąc o tym co jest po jedzeniu. Puste odbijanie to norma. Co robić? Gastroskopia wykazała DROBNĄ przepukline roztworu przełykowego, tak samo RTG przełyku z kontrastem, więc nawet nie ma co operować. Moja babcia zmarła w wieku 55lat na raka przełyku. Czy mogę coś jeszcze zrobić, by nie umrzeć? Okropnie się tak żyje i to w wieku 23lat,nie mogę normalnie jeść, nie mówiąc co się dzieje gdy idę na urodziny gdzie jesy alkohol bądź chcę pobiegać. Ból jesy nie do wytrzymania. Zrezygnowałam też z ciasnych ubrań, ale to także nic nie dało.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto skonsultować się z gastroenterologiem i rozważyć wykonanie pH-metrii przełykowej ew. z manometrią przełyku. Pewną poprawę mogą również przynieść leki prokinetyczne. Dalsze leczenie powinien poprowadzi specjalista gastroenterolog.