Co zrobić w przypadku bólu kręgosłupa po wypadku na skuterze?

Witam, pięć dni temu miałam wypadek na skuterze- wypadłam przez kierownice i zostałam przygnieciona przez osobę która jechała za mną. Skończyło się na obtarciach, ale Od tamtego czasu podczas poruszania się odczuwam ciągły ból kręgosłupa- po lewej stronie lędźwi, nad pośladkiem. Ból ustępuje gdy leżę w jednej pozycji, nasila się podczas dłuższego marszu. Podczas kichnięcia lub kaszlnięcia ból nasila się tak bardzo, że uniemożliwia poruszanie się. Jednak wciąż mogę podnosić nogi i chodzić, czy wiec można założyć ze to zwykle stłuczenie i zrezygnować z wizyty u lekarza, czy objawy mogą świadczyć o czymś poważniejszym? Zadaje pytanie ponieważ przebywam za granica. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Gdyby objawy się nie zmniejszały, proszę się udać do lekarza. Może to być oczywiście stłuczenie, ale warto wykonać usg jamy brzusznej.