Co zrobić w przypadku bólu w klatce piersiowej, trudności z oddychaniem oraz zimnych potów?

Witam. Od pewnego czasu borykam sie z bolami w klatce piersiowej,trudnosciami z oddychaniem(ustami jak i nosem). Czesto budze sie w nocy zlany potem,ciezko zalapac mi prawidlowy oddech,do tego bol w klatce,czasem jak by swdzenie. Czuje jak by serce bilo szybciej. Kilka razy zdazylo sie ze robi mi sie strasznie goraco jak mialbym zaraz zemdlec. Mialem robione ekg ktore nic nie wykazalo. Czesto w takich sytuacja zaraz sie denerwuje i wszystko tak jakby dzialalo na mnie jeszcze mocnie. Po jakim czasie przechodzi i przez pewien czas jest ok az znowu powraca trudnosc z oddychaniem. Co to moze byc i do kogo sie udac?

Lek. Paweł Szadkowski

Najbardziej odpowiednią osobą do diagnostyki pani dolegliwości będzie specjalista kardiolog. Konieczne jest wykluczenie groźnych przyczyn bólu w klatce piersiowej.