Co zrobić w przypadku krwiaka na brodzie po uderzeniu?

Uderzyłam się w brodę zrobił mi się krwiak na całym obszarze brody. Pojawiła się znaczna opuchlizna i widoczne przekrzywienie brody, możliwe że wygląda to tak ze względu na opuchliznę. Czy powinnam pójść do lekarza czy leczyć to innymi sposobami? Czy jest możliwe, że doszło do przekrzywienia szczęki (ból oceniam w skali 1-10 na 3)?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli krwiak/obrzęk jest znaczny sugeruję udać się na SOR lub do chirurga ogólnego ponieważ mogło dojść do złamania lub znacznego uszkodzenia tkanek wymagającego zaopatrzenia chirurgicznego.