Co zrobić w przypadku odparzenia kości ogonowej?

obtarcie/odparzenie na kości ogonowej Po intensywnym treningu jazdy konnej na oklep orpócz obić doznałam obtarcia/odparzenia na kości ogonowej. Jest to dość bolesne, piekące a co gorsza słabo się goi. Bardzo proszę o radę czym mogę zaleczyć tę ranę. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności: przemywanie octeniseptem, jałowy opatrunek i odciążenie okolicy (spanie na brzuchu, unikanie siedzenia zwłaszcza długiego). Jeśli rana nie będzie sie goić w ciągu kilku dni: badania (morfologia krwi z rozmazem, glukoza na czczo) i konsultacja u chirurga ogólnego.