Co zrobić w przypadku podatności skóry na skaleczenia i trudności z gojeniem?

Dzień dobry, mam 26 lat a moja skóra jest sucha i bardzo delikatna. Wystarczyżze zadrasne ją paznokciem i już tworzy się rana, która nie chce zniknąć z 3-4 tygodnie. Przez te ranki i okazyjne pryszcze mam pełno małych blizn i przebarwień na twarzy i ciele. Czy dersonval to rozwiązanie dla mnie? Czy można stosować dersonval jako pomoc w zagęszczeniu włosów jeśli nie mam problemu z ich zbytnim wypadaniem? Czy to dobry pomysł żeby już w tym wieku wykorzystać to urządzenie do walki ze starzeniem skóry?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu wykonałbym podstawowe badania (m.in. morfologię krwi z rozmazem, glukozę na czczo, kortyzol w surowicy, TSH i fT4) i udał się do lekarza dermatologa. Stosowanie zabiegów kosmetycznych bez odpowiedniej diagnozy może nie doprowadzić do niczego dobrego.