Co zrobić w przypadku powiększonego węzła chłonnego pod żuchwą?

Witam, Od kilku lat mam powiększony węzeł chłonny pod żuchwą. Byłam z tym u lekarza i usłyszałam że wszystko jest w porządku. Jednak ostatnio węzeł zaczął się powiększać, bardzo proszę o poradę czy to może być coś groźnego i czy powinnam się martwić? (mam 18 lat)

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pani innych dolegliwości, wyniki morfologii krwi z rozmazem, OB i CRP są prawidłowe nie ma powodów do większego niepokoju. Najczęściej powiększenie węzłów chłonnych okolicy głowy i szyi ma charakter odczynowy (jako wynik infekcji np. górnych dróg oddechowych). W razie wątpliwości najlepiej udać się do swojego lekarza prowadzącego.