Co zrobić w przypadku powiększonego węzła chłonnego za uchem?

Witam. Jakieś 3 dni temu zauważyłem u siebie powiększony węzeł chłonny za uchem. Jest twardy. Strasznie się boję, bo w Internecie jest napisane, że może być to nowotwór. Co powiniem zrobić? Dodam jeszcze tylko, że nie towarzyszą mi inne objawy typu gorączka, przeziębienie czy angina. Proszę o pomoc!

Lek. Paweł Szadkowski

Powiększenie węzłów chłonnych w okolicy głowy i szyi najczęściej ma charakter odczynowy (np. jako reakcja na infekcję górnych dróg oddechowych lub stan zapalny skóry), na co może wskazywać krótki czas trwania objawu. Jeśli to pana niepokoi, najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i oceny pana stanu klinicznego.