Co zrobić w przypadku problemów z koncentracją i pamięcią, osłabienia oraz bólu głowy?

Mam 22 lata, mężczyzna. Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją i pamięcią, czuję się osłabiony. Mam wrażenie ucisku po bokach głowy i pojawia się ból w okolicach płatu potylicznego po lewej stronie. Ból jest tępy i umiejscowiony głęboko. Co może być przyczyną tych dolegliwości?

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości, podstawowe badania (np. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, morfologia i in.) oraz badanie neurologiczne oraz ew. poszerzenie dalszej diagnostyki. Sugeruję w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby skieruje pana do specjalisty neurologa.