Co zrobić w przypadku przesuszonej skóry powiek?

Witam, Mam problem z przesuszoną, łuszczącą się i zaczerwienioną skórą na powiekach górnych. Nie pomaga smarowanie kremami ( większość powoduje szczypanie, nawet te tłuste, najbezpieczniejszy jest Bambino, ale on też nie pomaga ), okłady z rumianku. Z różnym natężeniem trwa to już od kilku miesięcy. Noszę okulary, pracuję przy komputerze. W ostatnim czasie nie zmieniałam ani kosmetyków, ani kremów.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni pani zmiany skórne i skieruje panią do odpowiedniego specjalisty (uwzględniając ewentualne objawy towarzyszące). Pani dolegliwości mogą być składową innej choroby i konieczna jest ocena pani stanu klinicznego i poszerzenie. Do rozważenia konsultacja dermatologiczna/okulistyczna/reumatologiczna w zależności od pozostałych objawów.