Co zrobić w przypadku silnych dolegliwości podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, od 10 dni biorę tabletki Yasminelle. Niestety od trzech dni mam silne dolegliwości - nudności, bóle brzucha bóle głowy, stawów oraz wymioty. Nie mam siły brać dalej tych tabletek,, czy mogę je bezpiecznie odstawić, czy muszę męczyć się do końca opakowania?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani odstawić tabletki w dowolnym dniu, może jednak wystąpić wtedy plamienie lub krwawienie z odstawienia.