Co zrobić w przypadku silnych skurczy podczas miesiączkowania?

Witam. Mam 26 lat.Od zawsze borykam się z silnymi skurczami podczas miesiączkowania. Kiedyś takowe napady miałam średnio co 3 miesiące. Teraz występują co miesiąc i zaczynają się nawet tydzień przed krwawieniem. Każda wizyta u lekarza kończy się przepisaniem przeciwbolowych tabletek, albo propozycją brania doustnej antykoncepcji. Czy jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji. Nie mogę wtedy nawet wstać , mam nudności i mdleje. O pracy w te dni nawet nie ma mowy...

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety opcje sugerowane przez lekarzy są najlepszym wyjściem. Albo będzie Pani zażywać silne leki przeciwbólowe i rozkurczowe co miesiąc, albo zdecyduje się na leczenie hormonalne. Oczywiście powinna Pani udać się do ginekologa, w celu zbadania i ewentualnie wykluczenia endometriozy.