Co zrobić w przypadku tak wysokiego poziomu cukru?

Witam. Mój tato leczy się na podwyższony cukier typ2. Jednak w ostatnim czasie cukier bardzo się podniósł 560 na czczo. Lekarz zmienił mu leki ale na razie nic się nie poprawia. Czeka na wizytę u diabetologa. Moje pytanie. Czy z tak wysokim cukrem można czekać ponad 3 tygodnie? Co ewentualnie można robić? Dziękuję pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Stężenie glukozy o takiej wartości wymaga dokładnej oceny i zmian w leczeniu. Warto rozważyć hospitalizację na oddziale internistycznym w celu ustalenia optymalnego leczenia.