Co zrobić w sytuacji, kiedy dziecko nie może oddychać i dusi się własnym kaszlem?

witam moje dziecko bierze antybiotyk agumentin oraz calcium no i osłonowe . ma katar ale kaszlu nie miał , dziś w nocy zaczął sie dusić kaszlem ale tak wyglądało jakby wydzielina spływała mu do gardła i to go zatykało takz ze nie mógł odkrztusić brakowało mu powietrza nie wiedziałm co zrobić. co w takiej sytuacji sie robi jak dzicko nie moze oddychać bo dusi sie własnym kaszlem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli dziecko kaszle to jest to związane z reakcją dróg oddechowych na zachowanie droznosci a co za tym idzie oddychania. W takiej sytuacji należałoby bacznie obserwać czy aby dziecko nie robi się sine.