Co zrobić z big brzuchem?

Witam, mam 29 lat, ważę 72 kg i mam 182 cm wzrostu. Ogólnie jestem z siebie zadowolona tylko moim problemem i utrapieniem jest wielki brzuch. Rano jest jeszcze OK, ale jak tylko zjem chociażby kanapkę, to robi się taki wielki jakbym połknęła piłkę :( Wyglądam jakbym była w 4 miesiącu ciąży (a nie jestem i nigdy nie byłam) :( Mam tak od dawien dawna :( Rano jem płatki fitella z mlekiem, w pracy kawa z mlekiem 2%, bez cukru, po ok. 3 godzinach w pracy - kanapka z wędliną i serem z ciemnego pieczywa, po kolejnych 3 godzinach - kanapkę i 2 parówki. Po powrocie, ok. 17.00-18.00, coś na obiad ( m.in.: raz zupa, raz makaron, czasami kanapka jakaś sałatka - różnie bywa). Codziennie o 19.00 jeżdzę 15 minut na rowerku i ćwiczę brzuszki 65 razy. Możecie mi jakoś pomóc? Pozdrawiam

Witam!

Być może przyczyną Pani problemu jest nietolerancja laktozy - cukru mlecznego. Inną przyczyną wzdymania  może być duży udział błonnika w diecie (zawierają go: ciemne pieczywo, pełnoziarniste płatki śniadaniowe, warzywa). Proszę na jakiś czas wykluczyć mleko i obserwować reakcję organizmu. Zamiast mleka, może Pani spożywać mleczne produkty fermentowane (jogurty, kefiry, maślankę). Wspomniane przez Panią objawy mogą być też związane ze spożywaniem kawy, która jest źródłem substancji drażniących. Dobrze, gdyby udało się Pani wybrać na konsultację lekarską.

Pozdrawiam ciepło!