Co zrobić z chorym na padaczkę w chwili ataku w samochodzie?

witam. czy chorego na padaczke podczas ataku w samochodzie, nalezy go wyciagnac z samochodu i ulozyc na ziemi?

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku wystąpienia napadu drgawkowego należy zabezpieczyć taką osobę przed urazami (przytrzymać/zaasekurować ostrożnie głowę). Nie jest konieczne w pierwszej kolejności wyciąganie takiej osoby z auta, aczkolwiek po ustąpieniu napadu może to pomóc w udzielaniu dalszej pomocy.