Co zrobić z moim zatruciem pokarmowym?

Witam mam zatrucie pokarmowe. Prawdopodobnie albo od majonezu albo od mięsa. Wymiotowałam całą noc, później biegunka i temperatura 38stopni. Biegunka utrzymuje się do tej pory. Lekarz rodzinny przepisał mi antybiotyk Sumamed lecz w jego opisie nie ma nic, że jest stosowany przy zatruciach pokarmowych. Kazał mi dzisiaj wziąć dwie tabletki dzisiaj i jutro jedną. Zrobiłam prywatnie badania CRP 32 a OB 17. Mam 32 lata jestem po zapaleniu uchyłków jelita, miałam zapalenie żołądka i boje się brać takiej dawki. Możecie mi jakoś pomóc?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę dbać o odpowiednie nawodnienie oraz dostarczanie elektrolitów.