Co zrobić z otwartą raną po zabiegu wycięcia zmiany skórnej?

Zabieg wycięcia zmiany skórnej na tułowiu. Komplikacje po zabiegu, rana po wyjęciu szwów się otwarła całkowicie. Rozpoznanie histopatologiczne: Carcinoma basocellurare. Radykalność wątpliwa. Lekarz zalecił obserwację rany. Proszę o opinię.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rana jest rzeczywiście całkowicie otwarta, proszę się udać do lekarza wycinającego zmianę w celu oceny i ewentualnego zaopatrzenia.
Carcinoma basocellulare jest to rak podstawnokomórkowy, czyli nowotwór bardzo częsty u ludzi, mający złośliwość miejscową.