Co zrobić z sąsiadką, która ma myśli samobójcze i napady nerwowe?

Dzień dobry, nie bardzo wiem od czego zacząć i gdzie się udać aby pomóc mojej sąsiadce. Sprawa jest bardzo skomplikowana. Sasiadka leczyła się na depresję. Przestała jak zaszła w 3 ciążę i od 4 lat nie leczy się. Po drodze trafiła się 4 ciąża i bliźniaki. To pognębiło jej zły stan psychiczny, ma myśli samobójcze i napady nerwowe. Boje się że zrobi krzywdę dzieciom i sobie. Próbuje z nią rozmawiać, ale to tylko powoduje kolejne napady złości i krzyku. Jest wtedy jeszcze gorzej. Co mogę zrobić?

Dzień dobry,

Proszę namawiać sąsiadkę na ponowne podjęcie leczenia - u lekarza psychiatry (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego).
Również warto podzielić się ze swoimi obawami z partnerem/rodziną/ sąsiadki, która być może będzie miała większą możliwość oddziaływania na nią.