Co zrobić z takimi wynikami płytek krwi?

Witam. Dziś odebrałam wyniki badań i moje plytki krwi wynoszą 105, 2 tygodnie temu miałam ich 140. Biorę zastrzyki od miesięcy na krzepliwosc (fraxiparine 0,3 dzień w dzień) dziś lekarz zmniejszył mi dawkę na co 2 dzień. Wizyta jest za 2 tygodnie jeśli spadna poniżej 100 czeka mnie hospitalizacjia. Jestem w 25 tygodniu ciazy. Dlaczego tak się dzieje,co można zrobić by to zwiększyć. Co może się stać złego jeśli spadna one do poniżej 100. Proszę o pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Najczęstszą przyczyną niskich wartości płytek są przyczyny immunologiczne oraz stosowanie Heparyny. Radziłbym regularną kontrolę [co tydzień] oraz konsultację z hematologiem.