Co zrobić z tym rosnącym cukrem?

Witam, mam 25 lat to moja pierwsza ciąża. Wykryto u mnie cukrzyce ciążową, najwięcej cukru miałam na czczo , 94mg. Narazie mam stosować dietę, przez pierwsze dni wszystko fajnie spadało do poniżej 80mg ,teraz znowu cukier na czczo rośnie. Kolację staram się zjeść bardzo lekką,ostatni posiłek też zazwyczaj jakieś warzywo. Proszę o poradę, może za późno zjadlam ostatni posiłek? Lub w ogóle nie powinnam jeść, albo co jeść na noc by cukier rano był poniżej 90mg .dziękuję pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym dostosować odpowiednia dietę i poradzić się dietetyka.