Co zrobić z tym, że nie radzę sobie w życiu, boję się studiów i pracy?

  Mam na imię Kasia, mam 25 lat, kompletnie nie radzę sobie w życiu. Ledwo zdałam maturę, studia mnie stresowały więc zrezygnowałam. Obecnie pracuję czasem dorywczo, przeraża mnie myśl o stałej pracy, ciągle uciekam. Nie wyobrażam sobie pracować codziennie po 8 godzin z tymi samymi ludźmi. Za duży stres i presja. Nie radzę sobie z tym. Do tego dobija mnie samotność, nie potrafię nikogo poznać. Brak studiów też mnie męczy, ale za duży stres chodzenie tam. Co robić? Ta sytuacja trwa już od paru lat.

Witam!
Warto zastanowić się co wywołuje lęk przed wejściem w dorosłe życie. Zachowania, które Pani opisuje można zinterpretować jako ucieczkę przed dojrzałością. Trudno za pomocą Internetu prowadzić terapię, dlatego zachęcam Panią do kontaktu bezpośredniego z psychologiem.
Podczas terapii będzie mogła Pani określić swoje problemy oraz zastanowić się nad ich źródłem. Niepodejmowanie czynności, które mają ułatwić Pani funkcjonowanie może świadczyć o braku pewności siebie, a także braku poczucia bezpieczeństwa. Spotkania z psychologiem pozwolą wzmocnić Pani motywację oraz popracować nad samooceną.
Pozdrawiam