Co zrobić z wypadaniem włosów po diecie?

Dzień dobry, Przez 3 miesiące stosowałam dietę ketogeniczną, schudłam, ale zaczęły bardzo wypadać mi włosy. 2 miesiące temu zaczęłam jeść węglowodany, w tym miesiącu zrobiłam badania- są w normie. Jedynie żelazo przed dietą było 117, a teraz jest 70. Jak długo zajmie moim włosom powrót do normy i przestaną wypadać? Dodatkowo zażywam multiwitaminy, biotynę oraz stosuję wcierkę Alpricot od dermatologa.

Dzień dobry,

Jeśli przyczyna wypadania włosów jest znana i metoda leczenia jest skuteczna, pierwsze efekty terapii, w postaci odrostu włosów, mogą być zauważalne najwcześniej po 3 miesiącach, choć zmniejszenie ilości wypadających włosów można już wcześniej zaobserwować. Terapia może trwać 2 lata lub dłużej w zależności od charakteru przyczyn.