Co zrobić, żeby córka przesypiała całą noc?

Witam!

Moja córka ma 19 miesięcy i jeszcze ani razu nie przespała całej nocy. Córka zasypia o godz. 20.00 i dostaje oprócz kolacji butelkę kaszki (225 ml), budzi się między godz. 22.00-23.00 i wtedy, gdy tylko się obudzi, podaję jej mleko modyfikowane, ale córka nie zawsze wypija je do końca, po czym zasypia, ale tylko przy mojej pomocy. Córka potrafi w nocy budzić się co 2-3 godziny, podaję jej wtedy butelkę z wodą przegotowaną, a gdy trochę wypije dalej zasypia. Od 2-3 miesięcy śpi we własnym łóżku, zaraz przy naszym. Wcześniej spała z nami i też budziła się w nocy. Moje pytanie brzmi: co zmienić, aby córka przesypiała całą noc?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Proszę się zastanowić, czy córeczka, rzeczywiście potrzebuje pić co kilka godzin w ciągu nocy. Jeśli jest zdrowa, jedyną radą jest przeczekanie. Jeśli będzie bardzo płakać, proszę podejść do łóżeczka, pogłaskać córeczkę po główce i odejść, nie podając butelki. Płacz sam w sobie nie jest niebezpieczny (o ile ma się tolerancyjnych sąsiadów). Po kilku dniach dziecko powinno się poddać, o ile Pani wcześniej się nie podda ;-)

Pozdrawiam.