Co zrobić, żeby obniżyć ryzyko zajścia w ciążę ?

Witam . Zażywam tabletki sidretelle 30 (13 dzień ) .wczoraj odbyłam stosunek z partnerem , zaś dzisiaj został mi przepisany antybiotyk który musiałam zażyć od razu . Czy mam się czymś martwić ? Czy jeśli będę teraz zabezpieczać się również prezerwatywa , są jakieś szanse na zajście w ciążę ? Co zrobić żeby obniżyx ryzyko ?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, jaki antybiotyk musi przyjmować, a tylko niektóre antybiotyki obniżają skuteczność antykoncepcji. Dla pewności należy stosować dodatkową ochronę (prezerwatywę) podczas przyjmowania antybiotyku i 7 dni po.