Co zrobić, żeby przezwyciężyć chęć jedzenia w nocy?

Nie potrafię powstrzymać się od jedzenia w nocy(przez co zauważyłam, że przybywają mi kg). Co mam zrobić żeby to przezwyciężyć? Próbuję ale nie wychodzi. Proszę o pomoc.

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Nawyk podjadania, szczególnie w nocy to zazwyczaj wynik nieodpowiedniej diety za dnia. Spożywając pełnowartościowe posiłki bogate w węglowodany złożone, a nie proste; białka i tłuszcze nienasycone, odruch sięgania po przekąskę i apetyt normują się. Warto jeść częściej i mniejsze porcje. Jeśli naprawdę ciężko jest Pani przezwyciężyć odruch sięgania po przekąskę, warto wybrać te zdrową np. warzywa. Mają bardzo mało kalorii i wiele witamin. Absolutnie proszę zrezygnować z podjadania owoców czy słodyczy, bo jest to krótka droga do dodatkowych kilogramów.

Pozdrawiam

Witam,

Najczęściej potrzeba podjadania w nocy wynika z nieprawidłowej diety w ciągu dnia. Warto zadbać o spożywanie 4-5 posiłków dziennie i starać się między nimi nie podjadać. Proszę je spożywać co 2,5 do 4h regularnie, pozwoli to uregulować poziom glukozy we krwi, którego spadek jest odpowiedzialny za "ochotki". Dieta powinna być urozmaicona, zawierać produkty białkowe, tłuszcze roślinne, węglowodany złożone oraz warzywa i owoce. Odpowiednia zawartość błonnika w diecie, sprawi że nie będzie Pani czuła głodu. Kiedy mimo wszystko będzie Pani miała ochotę na podjadanie proszę najpierw wypić szklankę wody mineralnej.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

Jeżeli podjada Pani w nocy to z pewnością ma Pani źle zbilansowaną dietę. nieprawidłowo odżywia się Pani w dzień i organizm zaczyna się domagać składników odżywczych pod koniec dnia i w nocy. Należałoby dobrać właściwy jadłospis w ten sposób pokryje Pani braki i nocne podjadanie się skończy!
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk