Co zrobić, żeby wygląd skóry wrócił do normy?

Witam, Wczoraj zrobiłam sobie maseczkę z soku z cytryny. Niestety nasączone nim waciki były na moim czole trochę za długo. W efekcie tego moja skóra jest szorstka, chropowata i podrażniona. Co zrobić, żeby wygląd skóry wrócił do normy? Czy stosować jakies kremy? Czy olejek arganowy może pomóc? Dodam że mam cerę trądzikowa i pojawiła mi się wysypka, po maści z antybiotykiem "Hylosept". Co mam stosować aby wysypka zniknęła? Proszę o pomoc.

Najlepiej udać się do dermatologa, który oceni stan skóry i przepisze odpowiednie preparaty na zaczerwienienie. W celu złagodzenia można zastosować naturalne kosmetyki zawierające na przykład wyciąg z nagietka, czy ekstrakt z lukrecji, które działają kojąco. Dobry jest również wyciąg z drożdży, który wspomaga regenerację tkanki. Wyciąg z nagietka natomiast ma właściwości przeciwzapalne, więc tym lepiej, jeśli znajduje się w składzie. Najważniejsze, by skład maści lub olejku był całkowicie naturalny. Po wizycie u lekarza i zastosowaniu się do jego zaleceń zaczerwienienie powinno zniknąć. Lepiej nie wykonywać takiej maseczki z cytryną, ponieważ kwas cytrynowy ma za niskie pH i może doprowadzać właśnie do podrażnienia i wysypki.

Dzień dobry, sugerowałabym zrezygnować od wykonywania zabiegów w domu, gdyż takie postępowanie może przysporzyć więcej problemów niż korzyści. Warto zaufać specjaliście, który przeanalizuje stan Pani skóry i pokieruje Panią, jakie procedury może Pani bezpiecznie stosować samodzielnie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.