Co zrobić, żeby zachować działanie antykoncepcyjne i nie zajść w ciążę?

Witam, w piatek przyjelam 17 tabletke z opakowania i po dwoch godz wystapil luzny stolec wiec przyjelam kolejna i rowno po 4h od przyjecia zaczelo mi byc nie dobrze a po 4,5godz.zwymiotowalam ta druga tabletke. W czwartek byl stosunek w prezerwatywie i moje pytanie brzmi co mam zrobic ze by zachowac dzialanie antykoncepcyjne i nie zajsc w ciaze po tym czwartkowym stosunku ktory byl w prezerwatywie wiec chyba ryzyka ciazy nie ma? Jutro mam brac ostatnia tabletke z opakowania.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ryzyko zapłodnienia zawsze istnieje niezależnie od rodzaju metody antykoncepcyjnej, gdyż nie ma metody skutecznej w 100%. Jeśli Pani objawy będą się ponownie pojawiać w kolejnych dniach, proponuję skonsultować się z ginekologiem, który podejmie decyzję o ewentualnym odstawieniu leków i zaproponuje Pani inne rozwiązanie.