Co zrobić, żeby zmienić siebie i pozbyć się uczucia samotności?

Mam 23 lata. Jestem samotna. Nie mam znajomych. Nie mam przyjaciół. Wszystko wydaje mi się bezsensu. Strasznie przytyłam. Nienawidze siebie. Pare lat temu zostałam zgwałcona, w tym czasie odwrocili sie ode mnie wszyscy. Nie potrafię rozmawiać z ludzmi, a gdy się już odezwę nawet pytając coś sprzedawczynie głos mi się załamuje. Strasznie się siebie wstydzę, nienawidzę siebie, nigdy siebie nie akceptowałam. Rodzina dobija. Nic mnie nie cieszy. Chciałabym sie zmienić, co zrobić? ps: nie biore leków

Gwałt jest silnie traumatycznym doświadczeniem wpływającym na samopoczucie, emocje i w sposób istotny zaburzającym własną samoocenę. Najprawdopodobniej powrót do zdrowia psychicznego nie będzie możliwy bez podjęcia się psychoterapii. Leczenie farmakologiczne może być wskazane na początkowym etapie psychoterapii.

Witam serdecznie, najłatwiejszym rozwiązaniem jakie mógłbym poradzić to udać się na terapie lub trening osobisty.

Natomiast jak poradzić sobie w domowych warunkach? Po pierwsze - proszę stanąć przed lustrem popatrzeć sobie w oczy i odpowiedzieć na pytanie kim jestem. Podpowiem, że odpowiedź powinna brzmieć - jestem kobietą. Po drugie z pewnością złych myśli towarzyszy Pani smutek. Proszę spróbować się uśmiechać. Zwłaszcza do złej gry. Po trzecie, proszę odnaleźć pasję i cel w życiu. Brak tych czynników powoduje, że na niczym Pani nie zleży, że nienawidzi Pani siebie... Jak odnaleźć cel? Długopis, kartka i rysujemy to co chcemy osiągnąć.

W razie problemu zapraszam do wspólnej korespondencji. W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu