Co zrobić, żeby zmniejszyć ból pod żuchwą?

od jakiegos czasu pod zuchwa wydaje mi sie ze to sa wezly chlonne z obu stron ktore bardzo bola a zwlaszcza przy dotykaniu .jestem w trakcie zatruwania jednego zeba ale niewidze by to cos pomagalo.co moge zrobic zeby zmniejszyc bol ktory dochodzi na cala szczeke i tyl glowy

Witam,
jeśli przyczyna jest konkretny ząb to powiększony jest węzeł chłonny podżuchwowy odpowiedniej grupy i po stronie danego zęba.
Jeśli węzły chłonne powiększone są obustronnie - należałoby udać się do dentysty aby wykluczył lub potwierdził stan zapalny zębopochodny. Jeśli okazałoby się, że zęby są ok proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu badania.