Co zrobić, żeby znikły rozstępy?

Moja siostra ma 22lata. Urodziła chłopca w wieku 21 lat. Po ciąży został jej brzuszek. Spadła na wadze. W ciąży ważyła 75 kg, teraz przy wzroście 162 waży 61kg. Chciałaby pozbyć się rozstępów które jeszcze są widoczne. Brzuszek jest nie elastyczny, wygląda okropnie.Co można zrobić, żeby rozstępy znikły i jak zadbać, w jaki sposób?Proszę o poradę.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani siostra musi przede wszystkim dużo pić - zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej. Ona pomaga przyspieszyć metabolizm międzykomórkowy.

Dodatkowo należy dużo ćwiczyć, zwłaszcza partie, które uległy zwiotczeniu - w tym przypadku brzuch. Dobrymi ćwiczeniami będą "brzuszki". Są one wygodne, bo można je robić w domu o każdej porze. Najlepiej ćwiczyć po 20 minut dziennie.

Dodatkowo Pani siostra może sobie kupić kremy poprawiające ukrwienie i zmniejszające rozstępy.

Na stan skóry mają wpływa ponad to:

- witaminy z grupy B zawarte w produktach pełnoziarnistych, mało przetworzonych, ziarnach, pestkach oraz orzechach

- witamina A zawarta rybach, olejach, marchwii, margarynie, warzywach liściastych

- biotyna znajdująca się w kiełkach pszenicy, płatkach owsianych, orzechach i marchwii

- kwas pantotenowy zawarty w drożdżach, mięsie wieprzowym i wołowym, grzybach, grochu oraz jajkach.

Połączenie wszystkich tych zaleceń powinno przynieść korzystne rezultaty. Zaznaczam jednak, iż aktywność fizyczna jest z nich najważniejsza.

Pozdrawiam serdecznie