Co zrobić, żebym skutecznie schudła?

Witam! Mam 20 lat, 160 cm wzrostu i ważę 65 kg;( Wyglądam okropnie, mam ogromny brzuch i wystające boczki. Potrzebuję pomocy, chcę schudnąć. Nie jem słodyczy, ale i również nie bardzo mam czas na spożywanie normalnych posiłków. Bardzo proszę o pomoc. Czekam z niecierpliwością:(

Witam Panią,
Pani BMI nieznacznie przekracza 25, co oznacza, że ma Pani lekką nadwagę. Na pewno to, że nie je Pani słodyczy jest korzystne, ale oczywiście nie wystarczy. Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na:
- regularność posiłków - 5 razy dziennie, o stałych porach, najlepiej co 3 godziny, zaczynając od śniadania (nie później niż 2 godziny po wstaniu z łóżka), bez podjadania pomiędzy posiłkami;
- wybór zgodny z piramidą żywienia;
- unikanie tzw. pustych kalorii - oprócz słodyczy są to także wszelkie słone przekąski (chipsy, paluszki, krakersy, orzeszki słone itp), produkty typu fast food, napoje słodzone, ale także produkty z białej mąki (naleśniki, pierogi, biały makaron), biały ryż, ograniczyć też trzeba ziemniaki (frytki należy wyeliminować);
- unikanie smażonych potraw, w zamian - potrawy gotowane, duszone, pieczone w folii;
- picie dużych ilości wody (1,5-2 l);
- zwiększenie aktywności fizycznej (co najmniej pół godziny dziennie).
Proszę pamiętać, że prawidłowe chudnięcie to od pół do 1 kg tygodniowo.
Oczywiście najlepiej tracić zbędne kg pod okiem specjalisty, np. dietetyka, który ułoży dla Pani indywidualny plan żywieniowy, a także nauczy Panią zdrowych nawyków żywieniowych.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska