Coca cola w ciąży

Od samoego początku ciąży męczą mnie mdłości i wymioty. W I trymestrze były one częste, w II trochę lepiej, tzn. wymiotuję średnio 2 razy dziennie. Moje pytanie dotyczy jednak coca coli, od II semestru ciągnie mnie do wypicia przynajmniej szklaneczki dziennie, to poprawia moje samopoczucie (mdłości są trochę mniejsze)... Czy to jest bardzo niezdrowe dla dziecka i powinnam jednak dla jego dobra zaprzestać serwowania sobie tego napoju??? Pozdrawiam. Ps. Jestem w 16 tyg.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

W ciąży lepiej unikać kofeiny. Aczkolwiek, według różnych badań, nawet ponad 100 mg kofeiny dziennie prawdopodobnie nie jest szkodliwe dla płodu. Jeśli więc coca cola wyraźnie Pani pomaga, może Pani ją pić, tylko w ogranicznych ilościach. Po prostu najmniejszą "skuteczną" ilość.

Pozdrawiam serdecznie!