Codzienna chęć wymiotowania a uraz psychiczny

Mam takie pytanie od kilku lat mam codzienną chęć wymiotów czasem jest tak ze zwracam wszystko i temu towarzyszy również zgaga i czasem wymioty jak by kwasem kiedys lekarz powiedział mi ze moze to być spowodowane urazem psychicznym. Czym to moze być spowodowane proszę o odpowiedź

Dzień dobry,

Nikt bez osobistego badania nie jest w stanie i nie może ocenić powodu/charakteru Pani dolegliwości. Jeżeli już jakiś lekarz wskazał że przyczyną w/w stanu są prawdopodobnie czynniki psychiczne, to pozostaje Pani udać się na konsultacje do lekarza psychiatry / psychoterapeuty (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Dzień dobry!

Jeśli lekarz np. gastrolog nie rozpoznał u Pani żadnego schorzenia, które bezpośrednio wywołuje mdłości i wymioty, rzeczywiście mogą być to objawy psychosomatyczne, związane np. z zespołem stresu pourazowego, nerwicą, zaburzeniami odżywania itp. Nie jest jednak możliwe pełne zrozumienie sytuacji ani postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu i dłuższej rozmowy, jedynie za pośrednictwem internetu.

Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychoterapeutą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!