Codzienne bóle głowy i nerwica

Witam Mam 34 lata od paru tygodni borykam się z codziennymi bólami głowy. Nie ma dnia bez tabletki przeciwbólowej...wyniki badań są dobre (cholestreol, tarczyca, mocz, morfologia, ekg) 2 lata temu miałam robiony rezonans, dopplera - wyniki dobre. Codziennie zażywam Fevarin - mam nerwice. Proszę o nakierowanie mnie jakie badania jeszcze powinnam zrobić? Skąd te codzienne bóle głowy, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie?? Dziękuję.

W przypadku długo utrzymujących się, codziennych bólów głowy należy w pierwszej kolejności wykluczyć przyczyny somatyczne, w tym neurologiczne. Jeśli wyniki tych badań są prawidłowe lub nie wyjaśniają przyczyn bólów, należy uwzględnić ich charakter napięciowy, co się zdarza w przypadku nerwicy czy depresji (czasami bóle są częścią lub "maską" depresji). W tym celu zasadne jest całościowe badanie psychiatryczne. Stwierdzenie takich problemów w badaniu psychiatrycznym uzasadnia zastosowanie różnych metod relaksacyjnych, psychoterapeutycznych lub farmakoterapii. Możliwa jest na przykład zamiana przyjmowanego leku (w tym przypadku Fevarinu) na inny lek przeciwdepresyjny o podobnym działaniu, ale taki który równocześnie ma potencjał przeciwbólowy. Zwraca Pani uwagę na bardzo ważny aspekt leczenie, którego celem powinien być właśnie powrót do normalnego funkcjonowania.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza