Codzienne picie piwa

Witam,Moj maz lubi piwo ale te mocne 8-9%,gdyby nie moje kłotnie pilby codziennie i czesto to robi,po kryjomu.Ja uwazam ze jest uzalezniony a on nie widzi problemu.Nie wiem jak z nim postepowac.Poki co nie ma dostepu do pieniedzy,bo chce mu pokazac jak bedzie sie czuł bez piwa.Prosze mi podpowiedziec co mam robic jak rozmawiac,zanim pojedziemy do specjalisty(z tym jest problem bo mieszkamy za granica).Hanna

Może się okazać, że to co dla Pani stanowi problem, nie stanowi problemu dla męża (mimo wyraźnych strat - drażliwość bez alkoholu czy trudności w małżeństwie). Proszę poszukać pomocy dla siebie (psycholog, terapeuta) i wyraźnie powiedzieć mężowi, że nie podoba się Pani jego styl życia i w związku z tym poszukuje Pani pomocy. Kontrola skutkuje zazwyczaj tylko chwilowo, więc może się okazać, że Pani mąż okaże się twórczy w poszukiwaniu alkoholu lub pogorszą się relacje między Wami. Powodzenia i wszystkiego dobrego.