Guma do włosów - czy można ją codziennie stosować?

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedziec czy guma do włosów, a szczególnie codziennie używanie gumy do włosów uszkadza je i niszczy. Moje włosy bez gumy do włosów są wręcz niemożliwe do ułożenia i nie umiem tego zrobić bez używania produktów. Zastanawiam się czy guma do włosów nie pogorszy ich kondycji i nie sprawi, że będą wyglądać jeszcze gorzej? Zazwyczaj kupuję gumę do włosów Taft, nie wiem jak zminimalizować korzystanie z kosmetyków tego typu i ewentualnie jaki zamiennik gumy do włosów wybrać. Mam 18 lat i będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie. Czy mogę codziennie używać gumy do włosów, a jeśli nie to na co powinienem ją wymienić? Chcę zadbać o włosy, ale jednocześnie zależy mi żeby ładnie wyglądały i nie sterczały na wszystkie strony. Do tej pory działanie gumy do włosów było dla mnie wystarczające, ale martwię się o ich stan.

Witaj, nie, nie niszczy pod warunkiem, że nie masz po niej reakcji alergicznej. Jeśli zauważyłbyś, że po kosmetykach do włosów wychodzą ci na skórze głowy lub czoła wypryski, czerwone plamy lub swędząca "kaszka manna" pod skórą to odstaw taki preparat- może on uszkodzić cebulki włosów i spowodować ich wypadanie uniemożliwiając tym samym czasowy odrost włosów.
Jeśli uzywana guma nie powoduje zmian na skórze to włosy też są zupełnie bezpieczne. Pamietaj tylko żeby myc je minimum co 2 doby, ponieważ do gumy kleją się zanieczyszczenia i może to nasilic zmiany trądzikowe na czole lub skroniach