Codzienne uczucie paniki

Witam mam 22 lata i od jakiegoś czasu coś jest ze mną nie tak nie wiem czy to wina zdrowia czy głowy. Od paru miesięcy mam dziwny stan ja to nazywam atakiem. Dzień jak dzień praca dom. Lecz miałem raz na rok taki atak moim zdaniem jakiś objaw paniki teraz mam go prawie codziennie. Czuje że szybciej i mocniej bije mi serce cały się telepie i odczuwam jak bym miał się dusić. Jak zajmę się czymś np prowadzeniem auta czy komputerem gdzie myślę dużo jakoś to przechodzi. Ale nie pokoi mnie to gdyż dzi

Opisane objawy wskazują na lękowe objawy o podłożu emocjonalnych. Najlepiej poradzić sobie z nimi w psychoterapii. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem, psychoterapeutą. Wspólna, zaangażowana praca pozwoli Panu pozbyć się objawów.

Szanowny Panie, objawy o których Pan pisze faktycznie diagnozuje się jako ataki paniki. Mają one charakter psychosomatyczny, to znaczy, że u ich podłoża leży pewien nierozwiązany problem/konflikt natury emocjonalnej Kiedy wypiera Pan pewne trudne emocje, one dają o sobie znać w postaci ataku paniki. Świetne rezultaty daje w takich przypadkach psychoterapia powiązana z treningiem oddechowym oraz treningiem uważności. W krótkim czasie oddczuje Pan dużą ulgę, jeśli nauczy się Pan prawidłowego wzorca oddechowego. Najlepiej, aby zapisał się Pan do psychoterapeuty, który ma doświadczenia w pracy z oddechem, pracy z ciałem. Listę takich specjalistów blisko miejsca Pana zamieszkania znajdzie Pan na stronie www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam serdecznie,

Ja z problemem napadów paniki pracuję właśnie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Zazwyczaj już po kilku sesjach napady ustępują. Gdyby Pan szukał terapeuty, polecam ten nurt terapii.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska