Codzienne wypijanie kilu piw po pracy przez męża

Mam meza ktury 17 już lat codziennie wypija kilka piw a w didatku staje sie innym człowiekie czepia sie wszystkiego starsza corka nie wychodzi z pokoju i prosi bym sie nie odzywała . A najgorsze jest to ze on niewidzi nic złego i uważa za normalne ze po pracy wypija kilka piw dla relaxu. Czy moze ja przesadzam?

Dzień dobry,

Pani mąż jest uzależniony od alkoholu.
Prawdopodobnie nie będzie chciał podjąć się leczenia, natomiast to co Pani może zrobić to skorzystać z pomocy w Poradni Leczenia Uzależnień - dla samej siebie oraz dla córki. Są różne formy pomocy w takich poradniach dla osób współuzależnionych czy dzieci wychowanych w rodzinach z problemem alkoholowym.

Zdecydowanie ani wypijanie kilku piw dziennie przez taki okres czasu, ani "stawanie się innym człowiekiem" pod ich wpływem, nie jest normą. Być może warto byłoby rozważyć wizytę w Ośrodku Interwencji Kryzysowej lub Poradni Leczenia Uzależnień.

Pozdrawiam!