Codzienne występowanie lęków

Czy to możliwe, aby codziennie mniej więcej o tej samej porze następowały lęki? Ciągle żyję w strachu i gdy przychodzi wieczór to nie myślę o niczym innym jak tylko, że coś mi się stanie najgorszego, czuję się jak w sidłach, siadam i nic nie robię, boję się poruszać, mam ściśnięte, gardło, nie mogę przełykać i mówić. Nie mogę spać, bo ciągle dusi i nie mam co zrobić ze śliną. Jestem spięta i czuję to. Czy może boleć tętnica szyjna? bo boli. Mam płytki oddech.

Tak. Jest to możliwe. Pani opis wskazuje na nerwicę lękową. Proszę udać się do psychologa i podjąć psychoterapię. Opisywane trudności można wyleczyć systematyczną pracą terapeutyczną ze specjalistą. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.