Codziennie picie piwa u męża i ból pod żebrami

Witam Moj moz pije piwo zawsze od dwoch do 4dziennie zapomina o jedzeniu sniadan prawie wcale nie je jak wroci z pracy malutko je prawie wcale za to te piwa pije prosze o pomoc czy jest to nalog?ma 33lat wazy 62kg. czekam na odp.aha czesto go boli w prawym boku pod zebrami jak oddycha nieraz go az zatyka czy powodem moze byc to jego picie?

Dzień dobry,

Ból pod żebrami po prawej stronie może świadczyć o schorzeniu wątroby, wywołanej alkoholem. Nie spożywanie śniadań, nieregularne posiłki również nie wpływają korzystnie na organizm i narządy np. wątroba, jelita.
Wskazane są badania - krwi (morfologia, ALAT, ASPAT,bilirubina, CRP, lipidogram), a także usg wątroby - jamy brzusznej.

Spożywanie regularne piwa w dość dużych ilościach np. 3-4 i więcej sztuk oraz niechęć do rezygnacji z piwa może wskazywać na uzależnienie.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Jasne, że jest problem, podejrzewam też, że na ten moment wątroba źle funkcjonuje, jeśli nie jest już stłuszczona, a to może się skończyć w kolejce do przeszczepu ;) Mąż musi zobaczyć to na papierze, proszę poprosić go o badania a nie zmuszać do zmian bo to będzie jego decyzja i musi być świadoma. Zróbcie Państwo badania:
-morfologia z rozmazem,
-GGTP,
-ALT,
-AST,
-CRP.
Poza tym, jest chyba bardzo niedożywiony bo tryb żywienia FATALNY, więc i tak skończy się chorowaniem, nie można olewać podstawowych funkcji życiowych, jakim jest żywienie! To tak, jakby podjąć decyzję: nie oddycham!
pozdrawiam i życzę powodzenia, będzie potrzebne ;)