Codziennie śpię po szkole

Witam. Mam 19 lat i od paru miesięcy mam problem ze spaniem w godzinach popołudniowych. Wygląda to tak, że przychodząc ze szkoły od razu kładę się spać i budzę ok. 19. Dodam, że miałam robione badanie krwi na morfologię, cukier i coś związanego z tarczycą i wszystkie wyniki mieściły się w granicach. Nie wiem też czemu po południu zmienia mi się ciśnienie. Ze 120/90 na 140/50. Co może być tego przyczyną ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o swoje zdrowie. Wartości ciśnienia nie są złe. Takie spanie w dzień jest często efektem niewyspania się w nocy. Człowiek musi rano wstać do szkoły/pracy i jak tylko przyjdzie do domu odpoczywa a w rezultacie zasypia. Nie jest to jednak dobre działanie gdyż powoduje to późniejsze chodzenie spać i dalsze błędne koło.