Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cofanie nasienia u 68-latka, który przyjmuje leki po koronografii

Jestem 6-mcy, po koronografii,mam 2 stenty,jeden na drugim,trw 12-czna,kuracja antypłytkowa,jednocześnie biorę/od 2-ch lat fokusin i finaster na prostate,od ok,3-mcy,cofa ni sie nasienie i potem pomału wypływa z pęcherza ,czy to normalne w tym wieku/68-lat/,czy z powodu leków i coś trzeba zmienić? Dziękuję za odpowiedz,Zbigniew.
MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Leki leczące prostatę, szczególnie tamsulosyna, tzn. Fokusin dość często powodują wytrysk wsteczny, tzn. do pęcherza. Nie jest to objawem chorobowym, jeżeli pacjent nie planuje dzieci. Wszystkie leki z tej grupy wspomagają oddawanie moczu, ale jest to z jednych działań ubocznych. Jest możliwość że preparaty innych firma sprawność seksualną.

Specjalista w zakresie urologii i chirurgii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy