Cofanie pokarmu u 6-latka z autyzmem

Ma 6latka z autyzmem po kazdym posiłku czy nawet piciu cherbaty cofa mu sie ciagle nie wiem co robic pcha palce do gardła rano po wypiciu cherbaty trwa to chwile pózniej ustepuje ale robi tak codziennie rano jak by cos miał w gardle prosze o pomoc

W Zielonej Górze znajduje się ośrodek dla dzieci z autyzmem przy ul. Sienkiewicza. Może warto tam zasięgnąć porady. Przyczyn "cofania się pokarmu" może być wiele. Warto zrobić dokładne badania, może gastryczne. A może przyczyną jest zbyt duże napięcie mięśni, wtedy dobrze by było robić ćwiczenia rozluźniające. Pozdrawiam

Witam Panią
Pisze Pani o autodestrukcyjnych zachowaniach, które można leczyć tylko w sposób behawioralny. Takie zachowanie to forma autostymulacji. Warto porozmawiać z terapeutką dziecka i zastanowić się dlaczego dziecko potrzebuje się tak dostymulowywać i opracować strategię jak przekierować uwagę chłopca
Anna Suligowska

Najprawdopodobniej dziecko ma refluks żołądkowo-przełykowy; polecam pozyskanie od lekarza skierowania do gastrologa i wprowadzenie leczenia kierunkowego, oczywiście z dietą.