Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cofanie treści żołądkowych i bóle żołądka a wskazania do wykonania gastroskopii

Wczoraj byłem prywatnie ( brak ubezpieczenia) na konsultacji u gastrologa . Opowiedziałem o swoich dolegliwościach m.in o nawracającym cofaniu się treści żołądkowej, bólach żołądka, nudnościach itd. Pan doktor stwierdził refluks żołądkowy ale nie zlecił gastroskopi, powiedział, że na razie nie ma takiej potrzeby . Przepisał mi bioprazol, mam go brać przez kilka tygodni i jeśli to nie pomoże no to wtedy trzeba będzie zrobić badanie endoskopowe. Koszt wizyty to 100 zł, badanie 140 i teraz mam dylemat, nie wiem co robić. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to czy mogę od razu zapisać się na gastroskopie, czy najpierw na kolejną wizytę i wydać znów 100 zł ,żeby usłyszeć ,że mam to badanie wykonać. Potrzebna jest zgoda lekarza na takie badanie?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Skierowanie na gastroskopię wykonywaną prywatnie nie jest bezwzględnie wymagane, ale często wskazane. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z placówkami, gdzie zamierza Pan wykonać badanie. Na NFZ zawsze trzeba mieć skierowanie.

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W tej sytuacji wskazane jest wykonanie gastroskopii.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy