Coraz bardziej narastający trądzik. Jak sobie z nim radzić?

Witam!

Od ok. 3 lat mam trądzik, na początku miałam pryszcze tylko na czole, a reszta buźki była gładka, na czole znikały ale pojawiały się na policzkach. Teraz od roku mam dużo na policzkach i na linii żuchwy, i od nowa zaczynają mi wyskakiwać na czole. Codziennie mam ich wiele więcej. Stosuję codziennie b*** (to mocniejsze) i myślę, że mi wysusza cerę i dlatego mi wyskakują nowe krostki. Mam kosmetyki do oczyszczania twarzy z jednej serii (I*** P***) i jak wychodzę z domu nakładam na twarz podkład (R*** C*** do twarzy tłustej) oraz miejscowo korektor (M** F***). Mam zamiar wybrać się do dermatologa, ale nie wiem czy mi pomoże. Bardzo proszę o radę. Co mogę stosować punktowo zamiast b*** i jakie tabletki zażywać?

KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam,

jeśli zmiany utrzymują się tak długo i dodatkowo nasilają się, to najlepszym rozwiązaniem byłoby zasięgnąć opinii lekarza dermatologa, który obejrzy zmiany, zbierze wywiad i przepisze odpowiednie leki.

Doraźnie może Pani próbować stosować pastę cynkową (do kupienia w aptece) punktowo na zmiany zapalne.

Pozdrawiam!
 

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty