Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Córeczka budzi się z płaczem w nocy - dlaczego?

Witam!

Moja córka ma 16 miesięcy, od jakiegoś czasu budzi się z przeraźliwym płaczem raz w nocy. Dziwne jest to, że jak ją bierzemy na ręce to płacze dalej, oczy ma otwarte, ale wydaje nam się, że dalej śpi. Ciężko jest określić ten stan. Nie ma takiej opcji, żeby się czegoś wystraszyła, bo w domu jest zupełna cisza. Kładziemy ją do snu o 21. a budzi się o 9. nad ranem. W ciągu dnia śpi może 1 godz. albo w ogóle. Nie jest marudna w ciągu dnia. Jest radosnym, zdrowym dzieckiem. Niepokoi nas ta sytuacja. Czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić?

Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Stosowanie antybiotyków u dzieci

W infekcji bakteryjnej, kiedy normalne leki nie pomagają, lekarz może przepisać antybiotyki. Środki te zalecane są również dzieciom. Jak je stosować u najmłodszych? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Witam!

Dziecko samodzielnie reguluje potrzebę snu w zależności od indywidualnego biologicznego zegara. Tak najprawdopodobniej jest również w przypadku Pani dziecka. Niestety jest to dość trudny czas dla rodziców i niestety może potrwać jeszcze jakiś czas. Warto uzbroić się w cierpliwość i w miarę możliwości odsypiać niespokojne noce.

Podejrzewam, że niepokoi Państwa krzyk dziecka i wrażenie, jakby spało pomimo otwartych oczu. Warto wobec tego skontaktować się z lekarzem pediatrą, a jeśli stan będzie przedłużał się i wywoływał niepokój, to proponuję konsultację z neurologiem dziecięcym.

Pozdrawiam!

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy