Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Córka ma 8 lat i łysieje nad czołem i uszami a do tego ostatnio robi jej się słabo. Lekarka rodzinna mnie wyśmiała. Co robić?

Jest nerwowa, wieczorem nigdy nie może zasnąć, idzimy do kościoła, a ona już wychodzi na dwór, bo mówi ża jej słabo. Ma dopiero 8 lat. Byłam u rodzinnego pediatry to powiedzała że to jakieś moje wymysły i kazała ją obciąć na krótko. Byłam u dermatologa, dostała coś robionego do smarowania i wit. b6 i cynk, ale jej tego nie daję, bo mówi, że ją po tym brzuszek boli i jej niedobrze. Co mam dalej robić. Gdzie jechać na badania. Błagam o szybką odpowiedz, bo mnie to już przeraża i boję się czy to nie jest coś grożnego. Proszę odpiszcie.
ponad rok temu

Mity na temat łysienia

Myślę, że dobrze byłoby zacząć od rzeczy podstawowych - od zrobienia morfologii krwi. Proszę również się zastanowić czy coś ma wpływ na zachowanie dziewczynki - czy na przykład nie jest tak, że takim zachowaniem chciałaby zwrócić na siebie uwagę.
Czy w rodzinie nie było żadnych wydarzeń emocjonalnych? Czy wszystko w porządku w szkole? Zalecam również kontakt z dermatologiem dziecięcym.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy