Cruores sanguinis et fragmenta minuta endocervicis sine laesionnibus

Czy mogę prosić o interpretację wyniku? Miałam okres przez miesiąc i taki wynik dostałam po łyżeczkowaniu: - Cruores sanguinis et fragmenta minuta endocervicis sine laesionnibus - Transformatio praedecidualis stromatis endometrii focalis - Glandulae endometrii inactivi. Z góry dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : skrzepy kwi i małe fragmenty błony śluzowej macicy bez cech szkliwienia. Ogniskowe zmiany endometrium. Gruczoły śluzówki nieaktywne. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.