Cukrzyca a renta

Mam 43 lata. Wykrytą /zbyt późno/ cukrzycę typu 2. Jestem po operacji zaćmy lewego i prawego oka. Niestety, widzenie, mimo okularów korekcyjnych, jest bardzo słabe. Po zmierzchu i nocą przezierność soczewek jest fatalna. Przez to, z racji wykonywanego zawodu, straciłem pracę. Ponadto mam nadciśnienie tętnicze. W ostatnim czasie na całym ciele pojawiły się plamy i wypryski, o głowie nie wspominając. Oprócz tego czasem odczuwam bóle w stawach i uczucie kłucia i pieczenia w nogach /palce, łydki/. Czekam na wizytę u diabetologa. Szanowny Panie doktorze, czy mam szansę, przy udokumentowaniu tych dolegliwości, na otrzymanie renty lub innego świadczenia pieniężnego?

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Szanowny Panie,

napiszę to, co powtarzam w takich sytuacjach swoim pacjentom - proszę próbować. Nieznane są wyroki ZUS-u. Sama cukrzyca jest słabym wskazaniem do renty, szczególnie w dzisiejszych czasach. Ale być może współwystępowanie wszystkich schorzeń, spowoduje, że otrzyma Pan świadczenie.

Diabetolog, autor wielu prac naukowych poświęconych diabetologii i nadciśnieniu tętniczemu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty